عسل طبيعي و روش هاي نگهداري آن

عسل طبيعي يك شيرين كننده طبيعي و بسيار مفيد و مغذي است كه اگر شما نيز از آن سود مي بريد، زمان مختصري را نيز براي نگهداري صحيح از اين گنجينه شيرين اختصاص دهيدخواص عسل طبيعي در هر مكاني مانند منزل يا محل كار مصارف پزشكي و خوراكي و حتي در مسائل روزمره زندگي دارد. بهترين روش نگهداري عسل خالص در كابينت و قفسه، استفاده از ظروف عسل شيشه اي هستند. بعضي از ظروف پلاستيكي اجازه مي دهند تا عسل مقداري از رطوبتش از دست برود و يا اينكه مواد شيميايي را با عسل مخلوط شوند. براي بهترين ذخيره سازي در پلاستيك استفاده از پلاستيك هايي از جنس HDPE (همانند عسل پت) استفاده كنيد. ظروف استيل ضد زنگ نيز براي ذخيره سازي حجم زياد و براي زمان طولاني تاييد شده اند. از تمام ظروف فلزي يا استيل كه ضد زنگ نيستند اجتناب كنيد زيرا ماده زنگ (فلز اكسيد شده) عسل ماكان شما را آلوده و يا حتي سمي مي كند. خريد عسل طبيعي همواره با توجه به قيمت عسل طبيعي انجام مي  شود. تشخيص عسل طبيعي  امري ساده و در عين حال حياتي است كه در باقي مقالات به آن اشاره شده است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط ماكاني | ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱:۴۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

مشخصات ظرف عسل طبيعي

عسل طبيعي خود را در ظروف با درب عايق به رطوبت و هوا نگهداري كنيد به اين سبب كه از آب و رطوبت خواص عسل طبيعي محافظت بهينه مي شود. اگر آب عسل تبخير شود و آب از عسل خارج شود، عسل به سرعت فرم بلوري و كريستاله به خود مي گيرد. اگر آب وارد عسل خالص شود، ممكن است شاهد موارد تخميري در عسل خالص باشيد كه اگر مقدار آب موجود در آن تقريبا كمتر از 17٪ باشد، ديگر چنين مسائلي رخ نميدهد. براي نگهداري طولاني مدت عسل ماكان خود اطمينان حاصل كنيد كه آن را در ظروف با درب محكم و كيپ شده نگهداري مي كنيد خريد عسل طبيعي همواره با توجه به قيمت عسل طبيعي انجام مي  شود.
بهترين روش نگهداري و تشخيص عسل طبيعي در كابينت و قفسه، استفاده از ظروف عسل شيشه اي هستند. بعضي از ظروف پلاستيكي اجازه مي دهند تا عسل مقداري از رطوبتش از دست برود و يا اينكه مواد شيميايي را با عسل مخلوط شوند. براي بهترين ذخيره سازي در پلاستيك استفاده از پلاستيك هايي از جنس HDPE (همانند عسل پت) استفاده كنيد. ظروف استيل ضد زنگ نيز براي ذخيره سازي حجم زياد و براي زمان طولاني تاييد شده اند. از تمام ظروف فلزي يا استيل كه ضد زنگ نيستند اجتناب كنيد زيرا ماده زنگ (فلز اكسيد شده) عسل شما را آلوده و يا حتي سمي مي كند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط ماكاني | ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۰:۵۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |